ΚΑΒΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ 2 - 1 (τα γκόλ του αγώνα).

Μοιραστείτε

ΚΑΒΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ 2 - 1

90'Λήξη αγώνα
90'Κίτρινη κάρτα Ξάνθη
Κίτρινη κάρτα στον Παπαδημητρίου για μαρκάρισμα στον Ρινκόν.

90'Έναρξη καθυστερήσεων
Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο δεύτερο μέρος.
88'Σχόλιο
Η Ξάνθη πιέζει στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί ευκαιρίες.
86'Ευκαιρία Καβάλα
Σέντρα από τα δεξιά μέσα στην περιοχή της Ξάνθης, ο Σμολάρεκ μόνος του μέσα στην μικρή περιοχή θα πάρει την κεφαλιά, με τον Λυμπερόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

76'Αλλαγή παίκτη Ξάνθη
Τζάγκι έξω στη θέση του ο Σουάνης.
74'Αλλαγή παίκτη Καβάλα
Ορούμα έξω στη θέση του ο Λάκης.
73'Δοκάρι Καβάλα
Ο Ντιέ εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και προς τα αριστερά.

68'Γκολ 2-1
Ο Ντικρόκ έκανε γέμισμα από την άμυνα, με τον Τζάγκι να μην μπορεί να διώξει την μπάλα και τον Ονουάτσι εκμεταλλευόμενος το λάθος να κλέβει την μπάλα. Στη συνέχεια με ωραίο πλασέ νίκησε τον Λυμπερόπουλο, βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ.
65'Κίτρινη κάρτα Καβάλα
Κίτρινη κάρτα στον Ορούμα για θεαματική βουτιά έξω από την μεγάλη περιοχή.
62'Αλλαγή παίκτη Ξάνθη
Ζίεντσουκ έξω στη θέση του ο Μάρκο Μάριτς.
56'Σχόλιο
Η ομάδα της Καβάλας πιέζει στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, όμως η Ξάνθη είναι καλά κλεισμένη.

51'Αλλαγή παίκτη Καβάλα
Ο τραυματίας Ιτάνς πέρασε έξω και στη θέση του μπήκε ο Κατεργιαννάκης.
50'Σχόλιο
Η κακή αγωνιστική κατάσταση του χώρου, είχε ως αποτέλεσμα ο Τσαρλς Ιτάνς στην προσπάθεια του να εκτελέσει ελεύθερο, να γυρίσει το πόδι του.
46'Σέντρα 2ου ημιχρόνου
Στη σέντρα η ομάδα της Ξάνθης.
45'Λήξη ημιχρόνου

45'Έναρξη καθυστερήσεων
Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
45'Γκολ Καβάλα 1-1
Ο Ορούμα θα θα βρει με καταπληκτική κάθετη μπαλιά τον Ονουάτσι, που θα πλασάρει τον Λυμπερόπουλο κάτω από τα πόδια και θα φέρει το ματς στα ίσα.
40'Σχόλιο
Έβδομο οφσάιντ για την ομάδα της Καβάλας, που πιέζει για την ισοφάριση.

29'Αλλαγή παίκτη Καβάλα
Ντομπρασίνοβιτς έξω στη θέση του Ντικρόκ.
27'Αλλαγή παίκτη Ξάνθη
Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενος, με τον Γκσπούρνινγκ να βγαίνει έξω και τη θέση του να παίρνει ο Σωτήρης Λυμπερόπουλος.
25'Ευκαιρία Καβάλα
Κωστούλας και Γκσπούρνινγκ θα μπερδευτούν μεταξύ τους, με την μπάλα να στρώνεται στον Ρινκόν. Το πλασέ του Βραζιλιάνου ωστόσο ήταν αδύναμο, με τους αμυντικούς να προλαβαίνουν την μπάλα.

19'Σχόλιο
Ο Σταθάκης συγκρούστηκε με τον Γκσπούρνινγκ, με αποτέλεσμα να τον χτυπήσει στο σαγόνι.
17'Γκολ Ξάνθη 0-1
Ο Φλίσκας με ατομική ενέργεια μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή της Καβάλας, με την μπάλα να κοντράρει στα πόδια του Ντουγκλάο και να στρώνεται στον Πόι, που με δυνατό σουτ νίκησε τον Ιτάνς.
13'Κίτρινη κάρτα Ξάνθη
Κίτρινη κάρτα στον Σταθάκη για διαμαρτυρία.
12'Σχόλιο
Η ομάδα της Καβάλας πιέζει στα τελευταία πέντε λεπτά, χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει κάποια επικίνδυνη φάση.

7'Κόρνερ Καβάλα
Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση για την ομάδα της Καβάλας.
5'Ευκαιρία Ξάνθη
Ο Παπαδημητρίου θα μπει από τα δεξιά μέσα στην περιοχή της Καβάλας και θα κάνει το σουτ, με τον Ντουγκλάο να κάνει τάκλιν και να διώχνει.