Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2010

Καβάλα-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Η Καβάλα επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε αγωνιστικές, κερδίζοντας με 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο αυτογκόλ του Ηλία Κώτσιου στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι "αργοναύτες" επέστρεψαν στις νίκες, παίρνοντας τους τρεις βαθμούς στο ντεμπούτο του Άαντ Ντε Μος στον πάγκο της ομάδας.

Βέβαια τον Ολλανδό τεχνικό "βοήθησε" ένας παίκτης του ΠΑΣ, καθώς το γκολ της Καβάλας προήλθε από αυτογκόλ του Ηλία Κώτσιου στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσουν πάνω από 1-2 ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Ιτανς.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Γήπεδο: "Ανθή Καραγιάννη"
Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Τρύφωνας (Κέρκυρας), Ευθυμιάδης (Πιερίας)
4ος: Μανιάτης (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Σκουφίτσας (Αθηνών)

Καβάλα(Ντε Μος): Ιτανς, Μουρ, Ντικροκ, Ντουγκλάο, Γκζντοβένοβιτς, Ντιέ, Ορούμα(Σμολάρεκ 62'), Μεντί(Ρινκόν 71'), Σιόντης, Ονουάτσι, Σουλτανίδης(Ντομπρασίνοβιτς 55').

ΠΑΣ Γιάννινα:(Αναστόπουλος): Ελευθερόπουλος, Ντάσιος, Κούσας, Κώτσιος, Μιχαλόπουλος(Ρόβας 77'), Μενδρινός, Σκορντοβέλι, Σίσιτς, Μαϊστόροβιτς(Τζάνης 70'), Σαϊτιώτης, Ντιμπαλά(Μπακαγιόκο 63').

Κίτρινες: Σμολάρεκ(69' Καβάλα), Ντομπρασίνοβιτς(81' Καβάλα), Σμολάρεκ(90' Καβάλα), Τζάνης(90' ΠΑΣ).
Κόκκινες: Σμολάρεκ (90' Καβάλα).